Reklama
Reklama

3 osoby z obrażeniami po gwałtownym hamowaniu autobusu

Rondo Śródka | fot. YouTube

Do zdarzenia doszło przed 10.00 w rejonie ronda Solidarności.

Jak informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań, autobus linii nr 169 zjeżdżał z ronda Solidarności w ulicę Murawa. - W wyniku gwałtownego hamowania, którego przyczynę będzie wyjaśniać policja, przewróciły się trzy osoby podróżujące autobusem. 74-latka doznała urazu kręgosłupa i brzucha, 75-latka ma obrażenia rąk, a 25-letni mężczyzna ma obrażenia głowy i krtani - mówi.

Około 11.15 zakończyły się działania służb na miejscu zdarzenia. Do szpitala odwieziono 75-latkę oraz 25-latka. 74-latka może mówić o dużym szczęściu - nie miała poważnych obrażeń i mogła wrócić do domu.

- Niestety nie jest to jedyne takie zdarzenie z czwartku. Rano w rejonie ronda Śródka samochód wjechał nagle przed nasz autobus. I tam doszło do gwałtownego hamowania. Nagranie z tego zdarzenia trafiło już do internetu. Nikomu nic się nie stało - dodaje.

MPK apeluje, by pasażerowie zawsze podróżując autobusem lub tramwajem trzymali się poręczy lub specjalnych uchwytów. - Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w drodze, kiedy dojdzie do niespodziewanego hamowania. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo - prosi Iwona Gajdzińska.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna fala upałów: "miasto i mieszkańcy powinni adaptować się do zmian klimatu"
24℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro