Reklama
Reklama

Będą pikietować w obronie skłotu Rozbrat: "Komorniku, NIE licytuj! Rozbrat zostaje"

fot. Rozbrat

Już w maju podawaliśmy, że komornik chce zlicytować działkę, na której od 25 lat działa Rozbrat.

- Komornik chce zlicytować działkę, którą zajmuje Rozbrat. Działa na zlecenie handlarzy długami, firmy Finance Project Polska. Spółka ta kupiła dług firmy Darex, która porzuciła teren przy ul. Pułaskiego w latach 90. Komornik wycenił Rozbrat i pobliskie działki na ok. 6 mln zł. Licytacja może zostać ogłoszona w każdej chwili i może dojść do niej 2 tygodnie od momentu ogłoszenia - informują aktywiści z Rozbratu.

To właśnie teren przy ulicy Pułaskiego, opuszczony przez firmę Darex, od 25 lat jest siedzibą środowiska wolnościowego i anarchistycznego. Działacze przy wykorzystaniu własnych środków finansowych doprowadzili lokale do stanu używalności. Na terenie działek prowadzona jest działalność kulturowa, społeczna, polityczna.

- Komornik dąży do licytacji bez względu na skargi składane przez działkowców i mieszkańców Rozbratu. Komornik oddalił wniosek o zwolnienie nieruchomości spod egzekucji, nie biorąc pod uwagę, że w toku jest sprawa o zasiedzenie. Działkowcy złożyli skargę na opis i oszacowanie nieruchomości, wskazując na zaniechania związane z błędnymi pomiarami budynków, błędną wyceną i prowadzeniem postępowania bez udziału Skarbu Państwa, jako osoby posiadającej tytuł prawny do tego terenu - dodają.

17 czerwca o 15.00 przed biurem komornika przy ulicy Kochanowskiego 4 odbędzie się demonstracja pod hasłem "Komorniku, NIE licytuj!". - Komornik ma w tym czasie dyżur - skoro wysyłane do niego pisma nie zadziałały, niech usłyszy nasz głos z ulicy - kończą i apelują o wsparcie "wszystkich przyjaciół Rozbratu".

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro