Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Wszedł na teren posesji i zaatakował kobietę. Krzyczał, że „ją udusi i zabije”

j
środa, 15.05.2019 r.
godz. 18.45
j | środa, 15.05.2019 r., godz. 18.45
Wszedł na teren posesji i zaatakował kobietę. Krzyczał, że „ją udusi i zabije”
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Policja

59-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa

Zdarzenie miało miejsce na terenie jednej z podkrotoszyńskich wsi. Jak ustalił prokurator w dniu 6 maja 2019 r. podejrzany wykorzystując, że pokrzywdzona znajdowała się samotnie na podwórzu swojej posesji podbiegł do niej i krzycząc, że „ją udusi i zabije” następnie obiema rękoma działając w zamiarze pozbawienia życia złapał ją za szyję zaciskając na niej palce oraz wciskając kciuki w krtań powodując przy tym trudność w oddychaniu oraz obrażenia ciała w postaci zsinień i zadrapań, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję mężczyzny przebywającego w sąsiedztwie - relacjonuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W oparciu o dokonane ustalenie mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz dwa kolejne zarzuty dotyczące pokrzywdzonej i jej koleżanki w okresie poprzedzającym zdarzenie z dnia 6 maja 2019 r. - dodaje.

59-latek został przesłuchany i nie przyznał się do winy. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa z uwagi na odpowiadanie w warunkach recydywy kwalifikowanej zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności – tłumaczy prokurator Meler.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Reklama