Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

Dom Dziecka nr 2 przeniesie się do nowej siedziby. Budowany obiekt oddany zostanie do użytku pod koniec roku

j
niedziela, 14.04.2019 r.
godz. 11.45
j | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 11.45
Dom Dziecka nr 2 przeniesie się do nowej siedziby. Budowany obiekt oddany zostanie do użytku pod koniec roku
fot. PIM

Prace budowlane przy ulicy Pamiątkowej przebiegają zgodnie harmonogramem. Osiągnięto już stan surowy otwarty obiektów zakończono prace przy drewnianej konstrukcji dachu. Trwają prace wykończeniowe i ocieplanie ścian zewnętrznych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do końca listopada przy ul. Pamiątkowej zostaną oddane do użytku budynki placówki opiekuńczo-wychowawczej, do których zostanie przeniesiony Dom Dziecka nr 2. Inwestycja to kolejny etap standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli spełniania przez nie warunków określonych w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pierwszą z takich placówek otwarto niedawno na Naramowicach, przy ul. Sarmackiej i Aragońskiej. 

Przy ul. Pamiątkowej powstają dwa budynki mieszkalne oraz budynek administracyjny. Zgodnie z projektem każdy z budynków mieszkalnych przeznaczony będzie maksymalnie dla 14 wychowanków, którzy zamieszkają w jedno- lub dwuosobowych pokojach. Do ich dyspozycji będzie również sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią. Znajdą się tu także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstające obiekty zostaną przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informują PIM, W podobny sposób zostanie przystosowany budynek administracyjny, w którym swoje pomieszczenia będą mieli pedagog, psycholog i logopeda, a także zespół administrujący placówką - kończą.

Reklama