Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

Oprawcy Popcorna, psa przejechanego przez kombajn usłyszeli wyrok

j
niedziela, 14.04.2019 r.
godz. 10.42
j | niedziela, 14.04.2019 r., godz. 10.42
Oprawcy Popcorna, psa przejechanego przez kombajn usłyszeli wyrok
fot. Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju

Trzy osoby uznane zostały za winnych znęcana się i pomocy w porzuceniu psa. Nikt nie trafi do więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W czerwcu ubiegłego roku ruszył proces w sprawie Psa Popcorna. Przed śremskim sądem stanęły trzy osoby. Małżeństwo Malwina Sz. i Maciej Sz., którzy mieli dopuścić się znęcania nad psem między innymi rzucając zwierzęciem o ścianę. Ponadto Malwina Sz. miała z pomocą swojego byłego męża Dawida C. porzucić psa na polu kukurydzy.

W ubiegły piątek oprawcy zwierzęcia usłyszeli wyrok. Jak informuje portal tydzien.net.pl sąd Malwinie Sz. sąd wymierzył karę ograniczenia wolności w wysokości 1 roku i 2 miesięcy z zobowiązywaniem do wykonywania nieodpłatnych prac na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Natomiast każdy z mężczyzn został skazany na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnych, kontrolowanych prac na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto skazani mają zapłacić nawiązkę na rzecz Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju – kobieta 2 tys. zł, a mężczyźni po 1 tys. zł. Są zobowiązani też pokryć koszty procesu sądowego. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy. W październiku 2017 roku na łamach naszego portalu opisywaliśmy smutną historie małego psa, którego ktoś pozostawił na śmierć na polu kukurydzy. Przywiązano go grubym łańcuchem do roślin, a następnie przez przypadek, w trakcie prac na polu, zwierzę zostało przejechane przez kombajn. Zwierzę udało się uratować i trafiło pod opiekę Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju pod Śremem.

Reklama