Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 5
Reklama

Rowery elektryczne w Poznaniu – gdzie przetestować oraz kupić?

REKLAMA
poniedziałek, 15.04.2019 r.
godz. 10.00
REKLAMA | poniedziałek, 15.04.2019 r., godz. 10.00
Rowery elektryczne w Poznaniu – gdzie przetestować oraz kupić?

Rowery elektryczne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Jak podkreślają sprzedawcy ze sklepu rowerowego Bicykl na poznańskim Piątkowie, e-bike nie jest już tylko ciekawostką – wraz ze wzrostem świadomości klientów zdecydowanie rośnie sprzedaż.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1031 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1033 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1031 hPa

Jedną ze spotykanych dawniej wątpliwości jest zasada działania takiego roweru. Aktualnie wszyscy raczej już wiedzą, że elektryczny napęd w rowerze nie sprawia, że pojedzie on sam – silnik i bateria mają za zadanie wspomóc rowerzystę w czasie normalnej jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas jazdy pod wiatr czy pod górkę. Ilość zastosowań dla takich rozwiązań jest ogromna.

- W dużym mieście dojazd do pracy na e-biku jest opcją zdecydowanie bardziej efektywną niż samochód – relacjonuje Paweł, pracownik dużej korporacji z branży IT. Koszt przejechania stu kilometrów na „elektryku” to niecała złotówka, a przy tym oszczędzam czas – ścieżki rowerowe nie są u nas idealne, ale co roku widać sporą poprawę. Dotychczas do pracy jeździłem klasycznym rowerem, przy pracy biurowej było to jednak zbyt uciążliwe. Wspomaganie elektryczne pozwala mi łączyć przyjemne z pożytecznym – trybów pracy napędu jest bardzo dużo, mogę praktycznie dozować sobie poziom zmęczenia.

Kolejną grupą docelową mogą być osoby starsze, które mimo wieku chcą zachować aktywny tryb życia i niezależność.

- Takich klientów mamy naprawdę bardzo dużo, możemy tutaj mówić o technologii w służbie człowiekowi. Zasięg takiego roweru sięga nawet 150 km. Dzięki temu starsza osoba może poczuć się młodsza o kilka dekad – trasa na działkę za miasto nie będzie już ciężką wyprawą, można ją pokonać z uśmiechem na ustach, nawet jeśli jedziemy pod wiatr. Jednocześnie trzeba pamiętać, że cały czas mówimy o wspomaganiu – aktywność fizyczna jest zachowana - podkreśla sprzedawca ze sklepu Bicykl.

Ekologia, szybkość, wygoda, a przy tym ruch – przyszłość z pewnością należy do rowerów elektrycznych. Na jaki jednak konkretnie się zdecydować? Podobnie jak w przypadku zwykłych rowerów możemy wybierać wśród miejskich, górskich czy uniwersalnych – crossowych. Bicykl jest przedstawicielem takich marek jak Unibike, Ecobike, Romet, czeski Apache oraz topowy Haibike, dysponuje również świetnym zapleczem serwisowym oraz kilkoma rowerami testowymi. Obecny od 30 lat na rynku sklep oferuje też montaż napędów elektrycznych do gotowych rowerów oraz składanie e-bików na specjalne zamówienie.

Aktualną ofertę rowerów – zarówno tradycyjnych jak i elektrycznych – można zobaczyć na stronie internetowej www.bicykl.com.pl - wszystkie przedstawione tam rowery są fizycznie dostępne w sklepie stacjonarnym.

Reklama