Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany, a rower został skradziony

BS
czwartek, 14.03.2019 r.
godz. 16.31
BS | czwartek, 14.03.2019 r., godz. 16.31
Przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy. Po zatrzymaniu okazało się, że jest poszukiwany, a rower został skradziony

Kilka dni temu policjanci patrolujący ulice Chodzieży zauważyli rowerzystę, który ominął zamknięte rogatki i przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. Szybko okazało się, że to najmniejszy problem tego mężczyzny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci zauważyli mężczyznę przejeżdżającego przez zamknięty przejazd kolejowy w trakcie rutynowego patrolu ulicami miasta - Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany. Nie umknął także uwadze policjantów fakt, że rowerzysta poruszał się damskim rowerem. Początkowo mężczyzna twierdził, że pożyczył go od kolegi, ale po pewnym czasie przyznał się, że rower ukradł na jednym z chodzieskich osiedli, ale nie wie dokładnie gdzie, bo nie zna miasta - relacjonuje Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowa miejscowej policji.

Właściciela roweru udało się szybko odnaleźć. Wycenił on wartość roweru na 1000 złotych. Zatrzymany mężczyzna ma 25 lat i jest mieszkańcem powiatu obornickiego - Dopuścił się przestępstwa działając w warunkach recydywy, zatem sąd może wymierzyć mu karę za popełnione przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Tym samym grozi mu blisko 8 lat więzienia - podsumowuje Smardz-Dymek.

Reklama