Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Niepełnosprawny student okradziony w swoim mieszkaniu niebawem dostanie nowy wózek. Policja cały czas szuka złodziei

j
niedziela, 10.02.2019 r.
godz. 12.30
j | niedziela, 10.02.2019 r., godz. 12.30
Niepełnosprawny student okradziony w swoim mieszkaniu niebawem dostanie nowy wózek. Policja cały czas szuka złodziei

Niepełnosprawny i zmagający się z nowotworem Marek Suwezda został okradziony w listopadzie ubiegłego roku w mieszkaniu przy ul. Nadolnik.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Marek Suwezda porusza się na wózku inwalidzkim, jest niemal niewidomy i choruje na raka. Jak już wcześniej informowaliśmy złodzieje weszli do jego mieszkania w nocy, kiedy spał. Mężczyzna obudził się, gdy usłyszał dźwięk otwierającego się zamka – wtedy usłyszał, że „ma być cicho, bo będzie bolało”.

Złodzieje z mieszkania wynieśli komputery o wartości 3,5 tys. zł. Na obu zainstalowane było oprogramowanie dla osób niedowidzących o wartości kolejnych 4 tys. zł. Marek Suwezda bardzo potrzebuje tego sprzętu nie tylko do pracy, ale też do nauki. Mężczyzna jest absolwentem filozofii a obecnie studiuje na dwóch kierunkach. W niemieckiej prasie ukazują się jego artykuły o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce. Współpracował też z lokalnymi mediami.

Jako pierwsza o sprawie informowała poznańska „Gazeta Wyborcza” później temat podjęły też inne media. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Wiele osób chciało wspomóc Marka. Zbiórką zajęła się Fundacja „Jeden Uniwersytet”, która działa przy poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pieniądze zbierane były również podczas imprez organizowanych z okazji 100-lecia Poznańskiego Uniwersytetu.

Jak już wcześniej informowaliśmy Marek Suwezda dostał już nowy laptop od firmy HP oraz oprogramowanie od darczyńców. Jak informuje „Gazeta Wyborcza” w związku z tym zebrane na koncie fundacji pieniądze, a na dzień dzisiejszy jest to ok.65 tysięcy złotych, przeznaczone będą na nowy wózek dla Marka, który mężczyzna ma dostać najwcześniej w marcu.

Nie oznacza to, że zbiórka dla Marka została zakończona. Wpisaliśmy ją w obchody 100-lecia uniwersytetu. Potrwa do czerwca 2019 r. Będziemy kwestować przy okazji koncertów i zbierać pieniądze na konto. Markowi przyda się dalsza pomoc. Choruje na raka, ma potrzeby związane z leczeniem, ale też takie codzienne, podstawowe potrzeby, i na to przeznaczamy pieniądze z drugiej części zbiórki – mówi „Gazecie Wyborczej” Marta Gruszyńska z Fundacji „Jeden Uniwersytet”.

Wciąż nie udało się odnaleźć sprawców kradzieży. Za ich wskazanie Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę. Wszelkie informacje można przekazywać między innymi dzwoniąc na telefony alarmowe czynne całą dobę 997 i 112 .

Reklama