Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych

BS
czwartek, 10.01.2019 r.
godz. 21.30
BS | czwartek, 10.01.2019 r., godz. 21.30
Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych
fot. Leszek Szymański/PAP

Rzecznik episkopatu poinformował, że planowane jest spotkanie abp Stanisława Gądeckiego z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W grudniu ubiegłego roku było głośno o spotkaniu arcybiskupa Gądeckiego z ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. Arcybiskup zapowiedział wówczas na antenie RMF FM, co powie ofierze - Że świat się nie kończy na grzechu, że jest coś ważniejszego aniżeli grzech, że istnieje odkupienie i przebaczenie, i możliwość tego, co nazywamy cierpieniem za kogoś innego. Kościół potrzebuje też cierpienia za swoją egzystencję. To znaczy, trzeba pilnować tego, żeby te procesy przeciwko przestępcom były prowadzone regularnie: tak przez Kościół, jak i prokuraturę. Dwoma torami. 

Teraz rzecznik episkopatu poinformował, że planowane są kolejne spotkania z ofiarami księży - Zaproszenia są w tych dniach kierowane do ofiar, których status został potwierdzony wyrokiem skazującym konkretnego duchownego w procesie kanonicznym. Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach i będą miały charakter duszpasterski, indywidualny i prywatny - poinformował ks. Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie przesłanym do PAP.

Reklama