Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Mieszkańcy os. Kosmonautów skarżą się na hałas dobiegający z placu budowy

j
czwartek, 6.12.2018 r.
godz. 10.30
j | czwartek, 6.12.2018 r., godz. 10.30
Mieszkańcy os. Kosmonautów skarżą się na hałas dobiegający z placu budowy
fot. wtk.pl

Ciężki sprzęt budowlany i betoniarki od kilku tygodni mają jeździć nocami po placu budowy na osiedlu Kosmonautów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mieszkańcy wieżowców na os. Kosmonautów skarżą się na nocne hałasy dobiegające z placu budowy u zbiegu ulic Naramowickiej i Serbskiej. Policję wezwałam o pierwszej w nocy z dwa tygodnie temu i to nic nie daje – skarży się jedna z mieszkanek. Myślę że tu warto zebrać podpisy mieszkańców pod protestem. Pojedyncze zgłoszenia mogą ignorować. Ale zbiorowa skarga do inwestora może pomóc – dodaje druga. Zgłośmy się do dewelopera zamiast kierownika budowy. Jak nie podziała zadzwonię do swojego prawnika i zatrudnię przy sprawie – komentuje kolejny mieszkaniec os. Kosmonautów.

U zbiegu ulic Naramowickiej i Serbskiej powstaje kilkunastopiętrowy wieżowiec i właśnie z tego miejsca mają dobiegać nocne hałasy. Policjanci przyznają, że zajmują się sprawą i sprawdzają między innymi czy firma ma pozwolenie na prowadzenie prac w nocy. Czy tak było w tym przypadku dokładnie sprawdzamy. Policjanci stwierdzą to między innymi po rozmowie z kierownikiem budowy – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W środę na os. Kosmonautów pojawił się reporter Telewizji WTK i jak się dowiedział mieszkańcy na nocne hałasy narzekają już od kilku tygodni. Zarówno deweloper, jak i kierownik budowy sprawy komentować nie chcieli.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama