Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Banner „Konstytucja” zdjął wojewoda, ale powiesi go ponownie. Prezydent Poznania wyzywa od „łotrów"

sw
poniedziałek, 12.11.2018 r.
godz. 16.31
sw | poniedziałek, 12.11.2018 r., godz. 16.31
Banner „Konstytucja” zdjął wojewoda, ale powiesi go ponownie. Prezydent Poznania wyzywa od „łotrów
fot. Jacek Jaśkowiak @ FB

Transparent zawieszony podczas kampanii wyborczej na ścianie Arkadii przy pl. Wolności stał się powodem sporego zamieszania.

Temat zniknięcia baneru podchwyciła Gazeta Wyborcza. Jak wynika z artykułu opublikowanego na poznańskiej podstronie dziennika, nie wiadomo gdzie się podział napis „Konstytucja”. Dziennikarz GW w tytule tekstu zadaje nawet retoryczne pytanie: „Przeszkadzał wojewodzie?”.

Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann zareagował na to, odpowiadając: - Nie przeszkadzał, po prostu w tym miejscu był wyświetlany mapping. Napis wróci na swoje miejsce prawdopodobnie jutro, tak jesteśmy umówieni z właścicielami budynku - pisze wojewoda na Twitterze.

Zbigniew Hoffmann w drugiej części tweeta odniósł się też do wydźwięku tekstu: - Liczę na Państwa rzetelne relacje z tego pięknego Święta Niepodległości, bez szukania podtekstów, których nie ma - dodaje.

Kilkanaście godzin wcześniej prezydent Poznania na Facebooku zamieścił emocjonalny post, w którym dał wyraz swojej irytacji z powodu zniknięcia napisu: - Mam nadzieję, że poznamy łotrów, którym w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przeszkadzała Konstytucja - czytamy na prywatnym profilu Jaśkowiaka.

Reklama