Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

56-latek i dwóch nieletnich ukradli motocykle. Szybko wpadli w ręce policjantów

sk
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 21.27
sk | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 21.27
56-latek i dwóch nieletnich ukradli motocykle. Szybko wpadli w ręce policjantów
fot. Policja

Choć dwóch mieszkańców północnej Wielkopolski nie posiada jeszcze dowodów osobistych, to już zdążyli wejść w konflikt z prawem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W nocy z 26 na 27 października na terenie gminy Łobżenica (powiat pilski) nieznani wówczas sprawcy uszkodzili drzwi pomieszczenia gospodarskiego, weszli do środka i ukradli dwa motocykle oraz różnego rodzaju elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 15 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wszczęli czynności, które zakończyły się zatrzymaniem mieszkańców gminy Łobżenica w wieku 56, 16 i 15 lat.

- Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Oświadczyli, że chcieli zarobić trochę pieniędzy i dlatego postąpili tak nieodpowiedzialnie. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie, które z powrotem trafiło do właściciela. Podczas prowadzonych czynności, okazało się, że mężczyźni mają na swoim koncie także inne kradzieże - relacjonowała Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Najstarszy mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara więzienia do 10 lat. Natomiast o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Reklama