Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

W piątek zostanie otwarty kolejny odcinek trasy S5 do Wrocławia

j
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 14.30
j | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 14.30
W piątek zostanie otwarty kolejny odcinek trasy S5 do Wrocławia
fot. radomicko-leszno-drogas5.pl

Chodzi o 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Leszno Południe – Radomicko.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak dowiedziało się Radio Poznań w piątek zostanie oddany do użytku kolejny odcinek obwodnicy Leszna, którego budowa trwała 28 miesięcy. Trasa pierwotnie miała być gotowa latem, jednak  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad opóźnienia na leszczyńskim odcinku drogi tłumaczyła tym, że wykonawca robót drogowych musiał współdziałać na placu budowy z wykonawcami przebudowy linii kolejowej Wrocław – Poznań  w zakresie budowy wspólnego ekoduktu nad linią kolejową i drogą S5.

Według informacji Radia Poznań od jutra kierowcy jadący z Poznania do Wrocławia całkowicie ominą Leszno. Otwarcie 19-kilometrowego odcinka drogi ma nastąpić około godziny 10 z udziałem wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza.Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Leszno Południe – Radomicko kosztowała 443 mln zł.

Przypominamy. Według wcześniejszych zapewnień GDDKiA do końca roku udostępniony dla ruchu ma być co najmniej jeden pas 16-kilometrowego odcinka trasy od Poznania do Wronczyna. To niezwykle ważny odcinek, który pozwoli na odkorkowanie wjazdu do Poznania od strony Komornik. Całą trasą S5 z Poznania do Wrocławia zgodnie z zapewnieniami kierowcy mają przejechać jesienią 2019 roku.

Reklama