Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Wprowadzono ograniczenie prędkości dla tramwajów na trasie PST!

j
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 14.15
j | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 14.15
Wprowadzono ograniczenie prędkości dla tramwajów na trasie PST!
fot. Michał Nadolski, archiwum

Prędkość została ograniczone ze względu na stan torowiska, które będzie remontowane.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na trasie PST od Lechickiej do Pętli Sobieskiego wprowadzono ograniczenie prędkości z powodu złego stanu torowiska. Podobno ograniczenia mają być jeszcze większe. Trasa szybkiego tramwaju już nie będzie taka szybka?" - pisze nasz czytelnik.

MPK przyznaje, że faktycznie na trasie PST tramwaje jeżdżą wolniej i że ma to związek z zapowiadanym już wcześniej remontem. W styczniu przyszłego roku PST będzie obchodziło 22 jubileusz istnienia.  Budowa tej trasy trwała 16 lat i szyny pochodzą z 1993 roku. Przez te 22 lata Pestka była bardzo intensywnie eksploatowana. Tramwaj przejeżdża tam praktycznie co minutę. Nie pozostaje to bez wpływu na stan techniczny torowiska – tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK. Rozpisaliśmy już przetarg na koncepcję przeprowadzenia jego remontu, który będzie przebiegał w specyficznych warunkach. Dokumentację dotyczącą wymiany nawierzchni przygotowuje już Biuro Projektów Komunikacyjnych – dodaje. Ze względu na stan techniczny torowiska  prędkość została ograniczona do 60 km/h - kończy.

Przypominamy, że jak już wcześniej informowaliśmy w przypadku PST prace obejmą jedynie modernizację torowiska. Równoczesna wymiana trakcji byłaby zbyt kosztowna, ponadto remont zająłby więcej niż 2 miesiące.

Reklama