Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Kolejna "dziupla" zlikwidowana. Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości blisko 120 tys. zł

j
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 13.30
j | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 13.30
Kolejna dziupla zlikwidowana. Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości blisko 120 tys. zł
fot. Policja

W sprawie zatrzymanych zostało dwóch poznaniaków.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Samochód marki Opel Movano o wartości blisko 120 tys. złotych został skradziony w połowie października mieszkańcowi Czmonia. Tuż po tym, jak policjanci dowiedzieli się o przestępstwie, natychmiast zajęli się sprawą. Auto zostało odnalezione w dziupli na terenie powiatu szamotulskiego.

Już kilka godzin po zgłoszeniu mundurowi znaleźli utracony pojazd. Policjanci zastali sprawców w momencie, kiedy mężczyźni rozbierali auto na części. Jak ustalili policjanci miały one trafić do sprzedaży giełdowej. Cały proceder przestępczy prowadzili w pomieszczeniach gospodarczych, które wynajmowali od właścicieli gospodarstwa – informuje sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli dodatkowo kilkadziesiąt innych części od pojazdów typu BUS, które przygotowane były już do sprzedaży oraz sprzęt służący do kradzieży – zagłuszarka sygnału GPS - dodaje.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku 40 i 43 lat. Jak ustalili policjanci jeden z nich już wcześniej karany był za przestępstwa narkotykowe. Teraz otrzymali zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama