Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Członek rządu ostro o wolnym 12 listopada: "Nie wziąłem udziału w głosowaniu. Dla mnie to nie była właściwa decyzja"

BS
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 10.40
BS | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 10.40
Członek rządu ostro o wolnym 12 listopada: Nie wziąłem udziału w głosowaniu. Dla mnie to nie była właściwa decyzja
fot. Marcin Obara/PAP

Choć ustawa o dodatkowym wolnym w dniu 12 listopada została już przyjęta przez Sejm i podpisana przez prezydenta, to nie widać końca kontrowersji. Teraz na krytykę pozwolił sobie nawet wicepremier Jarosław Gowin.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ustawa o wprowadzeniu dodatkowego wolnego w dniu 12 listopada została przyjęta wczoraj przez Sejm. Jeszcze tego samego dnia podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Oznacza to, że mimo licznych kontrowersji, uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców, a także krytycznej opinii wielu Polaków, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

W trakcie wczorajszej debaty w Sejmie krytycznie o projekcie wypowiadali się przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych, ale okazuje się, że krytycy znajdują się również w obozie rządowym - Przez 20 lat byłem przedsiębiorcą i każdego dnia musiałem ciężko pracować, żeby wypłacać wynagrodzenia osobom, za które czułem się odpowiedzialny - powiedział Jarosław Gowin na antenie radiowej Trójki.

Wicepremier stwierdził, że przedsiębiorcy zostali postawieni w sytuacji nie do pozazdroszczenia, a on w ramach solidarności z nimi wstrzymał się od głosowania w tej sprawie.

Reklama