Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama

Przetarg na budowę nowego schroniska: wpłynęły cztery oferty

j
czwartek, 11.10.2018 r.
godz. 11.30
j | czwartek, 11.10.2018 r., godz. 11.30
Przetarg na budowę nowego schroniska: wpłynęły cztery oferty
Wizualizacja - fot. Materiały prasowe

Poprzedniego postępowania nie udało się rozstrzygnąć, ponieważ oferty znacznie przekraczały budżet inwestycji.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wracamy do sprawy schroniska dla zwierząt, które ma powstać przy ulicy Kobylepole. Dziś upłynął termin składania ofert na budowę nowego schroniska przy ul. Kobylepole. Wpłynęły cztery wnioski,. Teraz będziemy je weryfikować i mamy nadzieję, że wkrótce ogłosimy, kto i kiedy wybuduje nowe schronisko – poinformowali przedstawiciele poznańskiego schroniska na swoim profilu na Facebooku.

Przypomnijmy. Pierwszy przetarg na jego budowę został ogłoszony w marcu. Po tym jak firmy, które zgłosiły się zaproponowały wyższe sumy niż budżet inwestycji został on unieważniony, stąd decyzja o nowym postępowaniu przetargowym. Schronisko ma powstać na 5-hektarowej działce. Ma być jednym z najnowocześniejszych i najlepiej zaprojektowanych schronisk dla zwierząt w Polsce. A co najważniejsze zwierzęta w tym miejscu mają mieć zapewnione komfortowe warunki.

Zgodnie z zapowiedziami w nowym obiekcie ma się też znaleźć większe i nowocześnie wyposażone zaplecze weterynaryjne. Będzie też przestrzeń na organizację spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, wykładów behawiorystów czy kursów dla przyszłych właścicieli zwierząt czy imprez oraz kawiarnia i sklep z artykułami zoologicznymi. Natomiast obok obiektu powstaną owoczesne i ogólnodostępne wybiegi dla psów wyposażone w profesjonalną infrastrukturę. Będzie też pole grillowe i atrakcje dla dzieci oraz parking.

Całość ma kosztować 30 milionów złotych. W nowym schronisku dach nad głową znajdzie nawet 700 zwierząt. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu miasta. W obecnym schronisku przy ul. Bukowskiej przebywa około 400 zwierząt. Obiekt ten pochodzi z lat 60, jest już przestarzały i nie spełnia dzisiejszych standardów.

Reklama