Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Zabytkowa lokomotywa i wagon dotarły do Parku Rataje

j
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 08.47
j | piątek, 10.08.2018 r., godz. 08.47
Zabytkowa lokomotywa i wagon dotarły do Parku Rataje
fot. Mirosław Kłopotek

Transport ulicami Poznania odbył się w nocy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zgodnie z zapowiedziami w Parku Rataje stanęła duża lokomotywa parowa serii Tkt48-130 oraz doskonale zachowany wagon restauracyjny. Mają się one stać główną atrakcją skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej w nowym parku. Skansen upamiętnić ma przebieg dawnych torów kolei i poza parowozem, mają się w nim znaleźć również elementy architektury związanej z koleją - perony, szyny zatopione w poziomie posadzki, wagon pasażerski, stacje z miejscami do siedzenia wraz z tablicami informacyjnymi dotyczącymi historii kolei średzkiej, znaki kolejowe czy tablice z nazwami stacji - zapowiadały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zanim lokomotywa i wagon dotarły na Rataje przeszły renowację w Swarzędzu. Już wczoraj informowaliśmy, że według nieoficjalnych informacji transport parowozu i wagonu może odbyć się w nocy, tak też się stało. Lokomotywa i wagon dotarły do parku dziś mają być ustawiane.

To nie wszystkie kolejowe atrakcje w Parku Rataje. Jeszcze w sierpniu w parku ma też stanąć parowóz lokomotywy wąskotorowej typu Dn2t BAZIEL, który również przechodził renowację.

Reklama