Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama

Możliwe opóźnienia na trasie Wrocław – Poznań. Po wczorajszym uszkodzeniu sieci trakcyjnej pociągi kursują jednym torem

j
piątek, 10.08.2018 r.
godz. 08.00
j | piątek, 10.08.2018 r., godz. 08.00
Możliwe opóźnienia na trasie  Wrocław – Poznań. Po wczorajszym uszkodzeniu sieci trakcyjnej pociągi kursują jednym torem
Zdjęcie ilustracyjne - fot. PKP PLK

Przejazd został przywrócony po godzinie 5. Służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną nad jednym torem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
12°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Odwiedź Niku Bowling! | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sieć trakcyjna została uszkodzona w czwartek po południu, po tym jak kierowca dźwigu wjechał na przejazd kolejowo-drogowy pomiędzy Pęgowem, a Obornikami Śląskimi i ją zerwał. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby techniczne. Dziś PKP PLK poinformowało, że o godzinie 5.25 po jednym torze przywrócono bezpośredni przejazd pociągów kursujących na trasie Wrocław – Rawicz i dalej do Poznania. Sieć trakcyjna została naprawiona nad jednym torem. W nocy trzy lokomotywy spalinowe przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne były kierowane zmienioną trasą za pociągi regionalne była autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz pociągi przejeżdżają bezpośrednio, jednak mogą być kilkunastominutowe zmiany względem rozkładu jazdy, ze względu na dostępny tylko jeden z dwóch torów – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Prace prowadzone są nadal na drugim torze i wstępnie szacuje się, że mogą potrwać do godziny 14. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o  sytuacji na trasie Wrocław – Poznań – dodaje Siemieniec. 

Reklama