Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 6
Reklama

W Luboniu w nieklymatyzowanym pociągu zasłabła kobieta. „Gdyby zwierzęta podróżowały w takich warunach, to zaraz wkroczyliby animalsi”

sw
czwartek, 9.08.2018 r.
godz. 21.26
sw | czwartek, 9.08.2018 r., godz. 21.26
W Luboniu w nieklymatyzowanym pociągu zasłabła kobieta. „Gdyby zwierzęta podróżowały w takich warunach, to zaraz wkroczyliby animalsi”
fot. Luca Salieri @ TT

Cały dzień trwają zawirowania po zerwaniu trakcji na trasie Poznań-Wrocław. Niektóre pociągi miały cztery godziny opóźnienia, inne się... gubiły!

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1028 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1032 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Czwartek był ciężkim dniem dla podróżujących na trasie Poznań. Początkiem problemów było zerwanie sieci trakcyjnej przez kierowcę dźwigu. Dale rozpoczął się chaos, który z każdą chwilą się pogłębiał. Relację z dynamicznie zmieniającej się sytuacji przeprowadzał twitterowy profil Poznań-Leszno.


Po godz. 20:00 krytyczna sytuacja na kolei poskutkowała problemami zdrowotnymi jednej z pasażerek - R77732 oczekuje w Luboniu na przyjazd karetki. Zasłabnięcie jednej z pasażerek! Pociągi na jednym, nieklimatyzowanym składzie, niestety - piszą na swoim profilu twitterowi blogerzy.

Jednak to nie był jedyny problem, z którym musieli się borykać pasażerowie PKP w czwartek - IC Malczewski wyjechał z Leszna z 40min opóźnieniem. Pojechał objazdem przez Głogów, a następnie stanął w jednej ze wsi. Łącznie jego opóźnienie to około 4 godziny - można przeczytać na profilu Poznań-Leszno. Natomiast IC Matejko z Przemyśla dotarł do Poznania z 230 minutowym opóźnieniem.

- Zagubiony pociąg Intercity jedzie 40 km/h trasą Poznań Ostrów przez Jarocin, przez co opóźnione są inne pociągi na tej trasie - skomentował jeden z twitterowiczów.

Pracownicy obsługujący profile społecznościowe przewoźników próbowali ratować sytuację, przepraszając pasażerów za opóźnienia. Zespoły konduktorskie otrzymały polecenie wydania poczęstunku i wody.


 

Reklama