Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Naczelnym Dowódcą Polskich Sił Zbrojnych ma zostać absolwent poznańskiej szkoły pancerniaków

sw
czwartek, 9.08.2018 r.
godz. 18.39
sw | czwartek, 9.08.2018 r., godz. 18.39
Naczelnym Dowódcą Polskich Sił Zbrojnych ma zostać absolwent poznańskiej szkoły pancerniaków
fot. mon.gov.pl

Prezydent Andrzej Duda wskazał nowego dowódcę polskiej armii. Rajmund Andrzejczak zaprzysiężony ma zostać 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Generał Rajmund Andrzejczak to doświadczony, sprawny i odpowiedzialny żołnierz. Zmiany w Systemie Kierowania i Dowodzenia wymagają, aby na czele Sztabu Generalnego stanął najlepszy z najlepszych, więc mój wybór mógł być tylko jeden - mówił o Rajmundzie Andrzejczaku minister obrony narodowej pod koniec lipca, przy okazji mianowania go szefem Sztabu Generalnego. Minął tydzień i gen. Andrzejczaka spotkał jeszcze większy honor.


Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent RP wskazuje na wniosek premiera, osobę przewidzianą do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. Wybór padł na gen. Andrzejczaka, który jak dotąd dowodził polskimi siłami w Orzyszu i Żaganiu, a także na misjach zagranicznych - m.in. w Afganistanie i na granicy izraelsko-syryjskiej.

Gen. Rajmund Andrzejczak urodził się w Świdnicy, jednak oficerskie szlify zdobywał w poznańskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego. Prócz tego pobierał nauki także w Akademii Obrony Armii Czeskiej, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Królewskiej Akademii Obrony w Londynie.

Reklama