Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Miliard zł za Solarisa. Skraca się lista potencjalnych kupców

sw
wtorek, 5.06.2018 r.
godz. 21.49
sw | wtorek, 5.06.2018 r., godz. 21.49
Miliard zł za Solarisa. Skraca się lista potencjalnych kupców
fot. Solaris Bus & Coach

W rozgrywce o akcje bolechowskiego potentata ma pozostać 5 graczy. Władze spółki deklarują, że zależy im, by po sprzedaży, marka została zachowana..

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Informacje o postępach w procesie sprzedaży firmy Solaris Bus & Coach podał Dziennika Gazeta Prawna. Na placu boju według gazety pozostało 5 podmiotów. Początkowo, gdy wieść o możliwej zmianie właścicielskiej w firmie wypłynęła do mediów mówiło się o 7 zainteresowanych, a potem nawet 10. Widmo rywalizacji z wielkimi koncernami, które zgłosiły chęć odkupienia Solarisa, najwyraźniej musiało zniechęcić niektórych. Wśród tych którzy zostali w grze, zdaniem Dziennika są m.in. chiński producent samochodów i autobusów BYD czy turecki Otocara.


Nie zostały złożone jak dotąd żadne oferty wiążące, ale nieoficjalnie mówi się o propozycjach oscylujących pomiędzy 0,9 mln do 1 mld zł. Wśród potencjalnych kupców znajdować się także Polski Fundusz Rozwoju, jednak tylko w konsorcjum, gdyż nie jest on zainteresowany kupnem całości, czy nawet większościowego pakietu. Jeśli więc PFR liczy na przejęcie części aktywów spółki, a także technologii i know how - musi znaleźć wspólnika do tej transakcji.

Reklama