Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej. ZDM ogłosił przetarg na projekt

sw
niedziela, 27.05.2018 r.
godz. 11.45
sw | niedziela, 27.05.2018 r., godz. 11.45
Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu coraz bliżej. ZDM ogłosił przetarg na projekt
fot. ZDM

Z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania wiążą się również plany zmiany organizacji ruchu na terenie osiedla Św. Łazarz.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy przygotowania dokumentacji projektowej i opracowania koncepcji zmiany organizacji ruchu, która uwzględni objęcie dzielnicy Strefą Płatnego Parkowania. Zapowiadane zmiany mają na celu uspokojenie ruchu na poznańskim Łazarzu, co podczas niedawnych, marcowych konsultacji społecznych okazało się priorytetem dla mieszkańców tegoż osiedla. Nowa organizacja ruchu ma przyczynić się do ograniczenia ruchu tranzytowego przez dzielnicę.


ZDM ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji i dokumentacji projektowej odnośnie planowanych zmian 25 maja. Firma, która go wygra, będzie miała czas na opracowanie ich do końca 2018 r. Według planów miejskich włodarzy, Strefa Płatnego Parkowania oraz zmiany organizacji ruchu na Łazarzu mają zostać wprowadzone w latach 2019-2021. Podobny los ma również spotkać inną poznańską dzielnicę, czyli Wildę. Na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu z miejskiej kasy przeznaczono 19,9 mln zł.

Reklama