Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Niepozorne pudełko może uratować życie!

j
poniedziałek, 12.02.2018 r.
godz. 19.47
j | poniedziałek, 12.02.2018 r., godz. 19.47
Niepozorne pudełko może uratować życie!
fot. UMP

Poznańskie Pudełko Życia może bardzo pomóc w przeprowadzeniu szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznańskie Pudełko życia przeznaczone jest dla seniorów, a także dla opiekunów osób zależnych. Wewnątrz pudełka znajduje się dwustronna karta informacyjna, dzięki której akcja ratunkowa może przebiegać sprawniej i szybciej. Na pierwszej stronie karty znajdują się informacje o ogólnym stanie zdrowia chorego o chorobach, alergiach, operacjach przebytych przez pacjenta, a także lista leków przez niego przyjmowanych – wszystkie informacje muszą być potwierdzone podpisem i pieczątką lekarza pierwszego kontaktu. Natomiast na drugiej stronie karty znaleźć można między innymi informacje z kim w razie potrzeby się kontaktować, komu przekazać klucze od mieszkania, a także kto przejmie opiekę nad ewentualnym zwierzęciem poszkodowanego.

Seniorzy pudełko z wypełnioną ankietą powinni włożyć do lodówki, a na jej drzwi przylepić zawartą w nim naklejkę – informuje Zuzanna Macko, specjalista ds. spraw współpracy Centrum Inicjatyw Senioralnych. Dzięki temu ratownicy będę wiedzieli, gdzie szukać dokładnych informacji o stanie zdrowia pacjenta – dodaje.

Poznańskie pudełka życia, które cieszą się popularnością wśród seniorów można bezpłatnie odbierać w Centrum Inicjatyw Senioralnych, w Centrum Informacji Miejskiej, a także w Centrum Informacji Turystycznej.  Od listopada 2016 roku wydaliśmy około 15 tysięcy pudełek. Mamy również informacje o tym, że dzięki nim akcje ratownicze przeprowadzane są w szybszym tempie - kończy Zuzanna Macko.

Reklama