Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Sejm przyjął budżet państwa na 2018 rok. Będą pieniądze na rozbudowę szkoły na os. Warszawskim

j
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 19.30
j | piątek, 12.01.2018 r., godz. 19.30
Sejm przyjął budżet państwa na 2018 rok. Będą pieniądze na rozbudowę szkoły na os. Warszawskim

Sejm uchwalił budżet państwa na ten rok. Dla Poznania znalazły się pieniądze m.in. na rozbudowę podstawówki na os. Warszawskim. Nie będzie - na obwodnicę Poznania i na dodatkowy tor do dworca PKP.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miasto dostanie na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 46 milion złotych. W budżecie znalazły się także pieniądze na sprzęt komputerowy dla inspektorów budowlanych. Blisko 3 miliony złotych pójdzie na szpital w Gnieźnie. Zagwarantowano też środki na nowe karetki pogotowia dla szpitali w Jarocinie i Kaliszu oraz na specjalistyczny wóz dla strażaków z Konina. Wszystkie poprawki regionalne do budżetu, które przeszły, były autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Przede wszystkim liczymy na to, że ministerstwo zwróci miastu Poznań kilkanaście milionów złotych, które ponieśliśmy jako mieszkańcy Poznania w związku z reformą oświaty w roku ubiegłym. Do dzisiaj nie mamy odpowiedzi z ministerstwa. Ja skierowałem teraz pismo do pana premiera Morawieckiego. Jest nowy premier być może pochyli się nad tą sprawą. Te koszty, które ponosimy na reformę oświaty są ogromne – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. W tym kontekście oczywiście należy się ucieszyć, że ten milion złotych dostaliśmy na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 46, bo to jest ważny problem lokalny – dodaje.

Ostatnie lata oznaczają bardzo dużą zmianę społeczną w Polsce. Środki, które idą do Poznania, do wielkopolski są większe niż wcześniej. Odczuły to polskie rodziny w związku z programami społecznymi, które są kontynuowane i będą kontynuowane – 500 plus, wzrost emerytur, rent – mówi Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Pomysły opozycji odrzucono, w tym budowę dodatkowego toru od stacji Poznań Wschód do dworca Poznań Główny, czy budowę północno-wschodniej obwodnicy aglomeracji poznańskiej. Żadna z naszych poprawek nie przeszła a zwróćmy uwagę, że dzisiaj mamy niskie bezrobocie, wysoki wzrost gospodarczy i dzisiaj budżet powinien nastawiony na inwestycje. A co mamy – mamy pompowanie znowu ministerstw i innych kancelarii, nie wiemy dzisiaj na co pójdą te pieniądze. Być może bardzo duża pula pójdzie znowu na ojca Rydzyka i inne tego typu przedsięwzięcia i budowanie sobie popularności przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi – mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, Nowoczesna.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama