Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Lech Poznań pozyskał napastnika: Ołeksij Chobłenko piłkarzem Kolejorza

sk
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 17.23
sk | piątek, 12.01.2018 r., godz. 17.23
Lech Poznań pozyskał napastnika: Ołeksij Chobłenko piłkarzem Kolejorza
lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Ukrainiec Ołeksij Chobłenko został w piątek oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Lecha Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To niespełna 24-letni napastnik, wypożyczony do końca sezonu z Czornomorca Odessa.  Kolejorz zapewnił sobie również opcję pierwokupu, a jeśli z niej skorzysta, to piłkarz podpisze umowę ważną do czerwca 2021 roku.

Jesienią trener Nenad Bjelica mógł liczyć w ataku niemal wyłącznie na Christiana Gytkjaera. Teraz ma się to zmienić. - To zawodnik, który ma naciskać na Christiana i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem - powiedział wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski.

W trwającym sezonie Chobłenko zaliczył 19 występów na boiskach ukraińskiej ekstraklasy i zdobył 8 bramek, co daje drugi wynik w rozgrywkach. Jest wychowankiem Dynama Kijów, występował również w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy.

- Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek - komentował Ukrainiec po podpisaniu kontraktu.

Chobłenko nie posiada paszportu państwa należącego do Unii Europejskiej. W zespole taki status mają już Abdul Aziz Tetteh i Wołodymyr Kostewicz, a równocześnie na boisku może przebywać dwóch takich graczy.

Reklama