Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Nowe osiedle z przedszkolem publicznym!

REKLAMA
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 13.00
REKLAMA | piątek, 12.01.2018 r., godz. 13.00
Nowe osiedle z przedszkolem publicznym!

Osiedle Złotniki Park to projekt dedykowany wszystkim, którzy od swojego idealnego miejsca do zamieszkania oczekują czegoś więcej. Kompleksowo podchodzimy do realizacji przedsięwzięcia, skupiamy się nie tylko na działaniach w sferze mieszkaniowej, lecz również na stworzeniu jak najdogodniejszych warunków do życia. Wraz z przybywającą liczbą mieszkańców rozwijać się będzie infrastruktura osiedlowa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Pierwszy etap budowy obejmuje realizację 12 komfortowych willi, które cechuje nowoczesny, a jednocześnie przyjazny design. W każdym z budynków powstaje 6 mieszkań   2, 3 i 4 pokojowych o optymalnej powierzchni 48-79 m2. Większość lokali z tego etapu znalazła już swoich nabywców. W związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą we wrześniu minionego roku uruchomiliśmy sprzedaż mieszkań z etapu drugiego, którego budowa już się rozpoczęła.  Tak więc niebawem osiedle powiększy się o kolejnych 15 budynków, podobnie jak na etapie pierwszym – trzy kondygnacyjnych, w których zaprojektowaliśmy 90 mieszkań. Nowość w odróżnieniu do etapu pierwszego stanowić będą apartamenty 4 pokojowe, o powierzchni 82 m2 zlokalizowane w parterach budynków. Tradycyjnie już wszystkie mieszkania parterowe otwierać się będą na przestronne zielone ogródki o powierzchni nawet do 200 m2. W ofercie znajdują się również garaże dostępne za dodatkową opłatą, a do dyspozycji wszystkich mieszańców oddamy przestronne parkingi. Komórka lokatorska w każdym przypadku została wliczona w cenę zakupu. 

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach, w trosce o bezcenny czas,  rozpoczęliśmy budowę przedszkola w samym sercu osiedla. Będzie to przedszkole publiczne, a co się z tym wiąże – opieka nad maluchami będzie bezpłatna. Dumne przedszkolaki zamieszkujące Złotniki Park, ale i nie tylko, również najmłodsi mieszkańcy całej gminy, już we wrześniu 2018r. przekroczą próg nowoczesnego, przestronnego, spełniającego najwyższe standardy przedszkola. W pierwszej fazie w budynku powstanie 9 kompleksowo wyposażonych oddziałów dostosowanych do potrzeb najmłodszych, każdy o powierzchni ponad 65 m2.  Salki te  pomieszczą łącznie ok. 200 dzieci. W zależności od zapotrzebowania mieszkańców dwa z pomieszczeń mogą zostać zaadoptowane na żłobek. W dalszym etapie,  w miarę jak rozrastać się będzie nasze osiedle, planujemy dalszą rozbudowę, o następne cztery oddziały przedszkolne. Obiekt dysponować będzie dużym placem zabaw tak, by nasze pociechy mogły jak najwięcej czasu spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Oczywiście całość otoczona zostanie terenem zielonym. Tak bezzwłoczne i dynamiczne przystąpienie do prac związanych z zabudową terenu przeznaczonego w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Suchy Las pod usługi oświaty, stało się możliwe dzięki zaangażowaniu władz samorządowych z Panem Wójtem Grzegorzem Wojterą oraz Panem Radnym Michałem Przybylskim na czele oraz dzięki wparciu ze strony szefów Złotnickich jednostek pomocniczych Gminy,  Pani Ewy Korek i Pana Grzegorza Słowińskiego.

W planach koncepcyjnych ujęty został kolejny etap rozbudowy bazy oświatowej na terenie osiedla, a mianowicie  budowa szkoły podstawowej wraz z salą gimnastyczną oraz zewnętrznym kompleksem rekreacyjno - sportowym. Generalnym Wykonawcą jest spółka BGR BAU z prawie 30 letnim doświadczeniem w branży budowalnej. 

W koncepcji planistycznej przewidzieliśmy też miejsce na obiekty medyczne, świadczące usługi w szerokim zakresie specjalizacji. 

Naszą wizją jest stworzenie miejsca, które będzie przyjazne i wygodne dla mieszkańców. Myślimy o takim zagospodarowaniu przestrzeni, by wszystko było na miejscu i „pod ręką”. 

Jeśli mowa o udogodnieniach w obrębie osiedla Złotniki Park, nie można pominąć kwestii związanych z komunikacją. W planach rozwojowych ujęta została modernizacja linii kolejowej Poznań – Piła, na której uruchomiona zostanie Poznańska Kolej Metropolitarna. Obecnie prowadzone są prace zmierzające do uruchomienia węzła przesiadkowego w korelacji z nowymi połączeniami kolejowymi tuż przy ulicy Łagiewnickiej. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Złotniki Park będą mogli jeszcze sprawniej poruszać się w obrębie gminy oraz całej  aglomeracji poznańskiej. Nowością będą również ciągi pieszo- rowerowe wzdłuż ulicy Łagiewnickiej i Dworcowej.  

Przypomnimy, osiedle powstaje w jednej z najprężniej rozwijających się podpoznańskich gmin – w Suchym Lesie, a dokładnie w Złotnikach. Gmina utożsamiana z wizerunkiem prestiżu oferuje w pełni rozwiniętą infrastrukturę w postaci placówek edukacyjnych, usług medycznych, marketów, sklepów, nowoczesnych klubów fitness, licznych kawiarni, restauracji, dróg i znakomicie funkcjonującej komunikacji.

Wszystkie osoby zainteresowane kwestią naboru do przedszkola zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie www.zlotnikipark.pl. Już niebawem zamieścimy tam niezbędne informacje dotyczące zapisów. 

Zapraszamy również do naszego biura sprzedaży w Jelonku, ul. Obornicka 8a 62-002 Suchy Las. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Szczegóły na naszej stronie internetowej: www.zlotnikipark.pl. Kontakt telefoniczny: 883 204 205.

Reklama