Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Próbowano ukraść 20 ton… cytryn. Zatrzymano Łotysza

KaT
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 09.12
KaT | piątek, 12.01.2018 r., godz. 09.12
Próbowano ukraść 20 ton… cytryn. Zatrzymano Łotysza
fot. Keith Syvinski / freeimages.com

O nietypowym zamówieniu zrobionym „na konto” swojej firmy przez nieznaną osobę poinformował policję jej właściciel.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na początku stycznia właściciel kaliskiej firmy dowiedział się, że u hiszpańskiego dostawcy „zamówił” 20 ton cytryn o wartości ponad 90 tysięcy złotych. Mężczyzna cytryn nie zamawiał i o sprawie poinformował policję. Co istotne, owoce miały trafić nie do siedziby firmy, a na giełdę owocowo-warzywną w województwie mazowieckim.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Namierzono ciężarówkę, którą transportowano „zamówiony” towar. -  20 ton cytryn miało zostać przeładowane do dwóch innych pojazdów ciężarowych. W ten sposób owoce miały opuścić terytorium Polski - wyjaśnia kaliska policja. Już na giełdzie owocowo-warzywnej zatrzymano 63-letniego obywatela Łotwy. - Mężczyzna kontaktował się telefonicznie z kierowcą ciężarówki wiozącym cytrusy i instruował go, w które miejsce należy dostarczyć „zamówiony” przez firmę towar - dodaje.

63-latkowi postawiono zarzut paserstwa. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Trwa ustalanie, kto posłużył się danymi kaliskiej firmy składając zamówienie.

Reklama