Reklama
Reklama

Blisko 200 mln euro na polskie fabryki Bridgestone. Rozbudowa też w Poznaniu

W poniedziałek ogłoszono, że w ciągu pięciu najbliższych lat firma Bridgestone zajmująca się produkcją opon, przeznaczy blisko 200 mln euro na rozbudowę polskich zakładów.

Na całą inwestycję przeznaczonych zostanie prawie 270 mln euro, ale część pieniędzy trafi na rozbudowę zakładu w hiszpańskim Burgos. Około 194 mln euro zaplanowano na rozbudowę zakładów w Stargardzie oraz Poznaniu. - W efekcie rozbudowy w fabrykach zostaną wdrożone autonomiczne systemy transportowe oraz zainstalowane wysoko wydajne urządzenia produkcyjne. Najnowsze technologie umożliwią zwiększenie wydajności o ponad 20% - wyjaśnia inwestor.

Prace związane z rozbudową fabryk mają potrwać do 2022 roku. Z inwestycji cieszą się władze Poznania. - To właśnie między innymi dzięki takim firmom Poznań może się tak prężnie rozwijać. Planowana przez koncern kolejna inwestycja cieszy nas także dlatego, że stanowi potwierdzenie, iż podjęta niemal 20 lat temu przez Bridgestone decyzja o tym, by fabrykę ulokować właśnie w stolicy Wielkopolski, była słuszna, afirma na dobre związał się z naszym miastem - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Bridgestone działa w Poznaniu od 19 lat. Pracuje tu blisko 2000 pracowników, co stanowi około 57% pracowników tej firmy zatrudnionych w Polsce. W ciągu doby produkuje się tu 31 200 opon. Wśród najważniejszych klientów fabryki są Audi, VW, BMW czy Daimler.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro