Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1011 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznaniak chciał wręczyć „łapówkę” chodzieskim policjantom

j
środa, 11.10.2017 r.
godz. 22.23
j | środa, 11.10.2017 r., godz. 22.23
Poznaniak chciał wręczyć „łapówkę” chodzieskim policjantom
fot. Policja

Podczas prowadzenia kontroli drogowej na DK 11 w okolicach Podanina policjanci zatrzymali samochód, którego kierowca przekroczył prędkość. Mieszkaniec Poznania chciał przekupić mundurowych chodzieskiej drogówki, wręczając gotówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Policjanci z chodzieskiej drogówki zatrzymali na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Podanina kierowcę Fiata, który przekroczył dopuszczalną prędkość.

Policjant poinformował mężczyznę, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakłada na niego mandat karny w wysokości 200 złotych oraz 6 punktów karnych, informując jednocześnie o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego, co skutkować będzie skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Chodzieży – relacjonuje Karolina Smardz-Dymek z policji w Chodzieży. Kierowca Fiata, chcąc uniknąć konsekwencji swojego czynu, postanowił przekupić policjantów, wręczając im banknot 200 złotowy. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a wręczoną „łapówkę” zabezpieczyli do prowadzonego postępowania – dodaje.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec poznaniaka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem - grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama