Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama

Grunwald: powstał ogródek edukacyjny. Będą lekcje na świeżym powietrzu

j
środa, 11.10.2017 r.
godz. 22.01
j | środa, 11.10.2017 r., godz. 22.01
Grunwald: powstał ogródek edukacyjny. Będą lekcje na świeżym powietrzu
fot. UMP

Przy Szkole Podstawowej nr 72 w Poznaniu właśnie został otwarty wyjątkowy osiedlowy ogródek edukacyjny. Będą się w nim odbywać lekcje na świeżym powietrzu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1011 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogródek przy Szkole Podstawowej nr 72 w Poznaniu powstał dzięki współpracy placówki z radą osiedla Grunwald-Południe, która złożyła wniosek o grant i uzyskała z budżetu miasta prawie 200 tys. zł dofinansowania na stworzenie dla uczniów ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. W ogródku znalazły się przyrządy do pomiarów pogody, przykładowe formy krajobrazu polodowcowego a także miejsce na lekcje na świeżym powietrzu.

Otwarcie tego ogródka jest dowodem na to, że współpraca między szkołami a radami osiedla jest możliwa i efektywna - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Dzięki niej uczniowie będą mogli poszerzać swoje horyzonty i zgłębiać wiedzę, którą zdobywają w szkole. Takie przedsięwzięcie wymaga wielu przygotowań i starań, cieszę się więc, że udało się zdobyć grant - dodaje.

Idea jest prosta: uczeń sam się ma uczyć, a nie tylko być nauczany - wyjaśnia, dyrektorka szkoły Dorota Pilna.  Ogródek to doskonałe miejsce, by dzieci same mogły prowadzić pomiary i obserwacje, nie tylko te związane z naukami przyrodniczymi. Każdy przedmiot jest możliwy do realizacji na świeżym powietrzu, a ogród nam to miejsce zapewnia- dodaje.

Reklama