Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Dzień bez Samochodu: kierowcy przesiądą się do komunikacji zbiorowej?

sk
piątek, 22.09.2017 r.
godz. 07.21
sk | piątek, 22.09.2017 r., godz. 07.21
Dzień bez Samochodu: kierowcy przesiądą się do komunikacji zbiorowej?
fot. Michał Nadolski, archiwum

W piątek obchodzony jest europejski Dzień bez Samochodu. W Poznaniu kierowcy mogą korzystać m.in. z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W stolicy Wielkopolski od wielu lat trwa gorąca dyskusja dotycząca transportu. Obecne władze stawiają na ścieżki rowerowe i buspasy, cierpią na tym jednak kierowcy samochodów, którzy niechętnie przesiadają się do tramwajów czy autobusów i stoją w coraz dłuższych korkach. O tym czy działania miasta okażą się ostateczne skutecznie przekonamy się za jakiś czas.

Dobrą okazją do przekonania się o jakości komunikacji miejskiej i wyrobienia własnego zdania jest 22 września. Przez cały piątek kierowcy mogą bezpłatnie poruszać się autobusami i bimbami. - Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby - informuje ZTM.

Ponadto do północy ważna jest promocja Poznańskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia bezpłatne wypożyczenie pojazdu przez pierwszą godzinę.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama