Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 18
Reklama

Już ponad 10 tys. poznaniaków złożyło wnioski o przyznanie świadczenia 500 +

j
piątek, 11.08.2017 r.
godz. 21.52
j | piątek, 11.08.2017 r., godz. 21.52
Już ponad 10 tys. poznaniaków złożyło wnioski o przyznanie świadczenia 500 +

Co czwarty uprawniony poznaniak złożył wniosek o przyznanie świadczenia 500 +. 1 sierpnia ruszyła druga tura naboru wniosków do rządowego programu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do 11 sierpnia w Poznańskim Centrum Świadczeń złożono ponad 10 tysięcy wniosków. Samym programem w mieście jest objętych ponad 44 tysiące dzieci. Wielkopolscy urzędnicy zachęcają do jak najszybszego złożenia wniosków- jeżeli rodzice zrobią to do końca miesiąca to pierwsze wpłaty będą trafiały na ich konto bez opóźnienia. Złożenie wniosku w miesiącu sierpniu na kolejny okres rozliczeniowy spowoduje to, że świadczenie będzie płynnie wypłacane – mówi Marlena Maląg, Wojewoda Wielkopolski.

Na złożenie dokumentów rodziny mają 3 miesiące. Jednak im później wniosek zostanie złożony, tym później otrzymają pieniądze. Jeśli dopełnimy formalności dopiero w październiku to świadczenia za październik, listopad i grudzień pojawią się na naszym koncie do końca roku. Urzędnicy przewidzieli tak duże zainteresowanie. I dlatego wydłużyli godziny pracy w obu miejscach: przy Wszystkich Świętych oraz przy Małachowskiego. Do tego uruchomili dodatkowe tymczasowe punkty. W punktach wydziałowych – na Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych na ulicy Libelta jest jedno stanowisko, które przyjmuje również wnioski na świadczenia wychowawcze i jedno stanowisko na Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa na ul. 28 Czerwca 1956 r. - mówi Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

W ramach programu 500 + w ubiegłym roku wypłacono wielkopolskim rodzinom ponad 3 miliardy złotych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama