Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 18
Reklama

Kolejny „Łańcuch Światła” zgromadził tłumy na pl. Wolności

j
czwartek, 20.07.2017 r.
godz. 22.47
j | czwartek, 20.07.2017 r., godz. 22.47
Kolejny „Łańcuch Światła” zgromadził tłumy na pl. Wolności
fot. Mikołaj Chocieszyński

W czwartek o godzinie 21:00 już po raz czwarty na placu Wolności w Poznaniu zorganizowana została akacja „Łańcuch Światła” w obronie niezawisłości sądów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznaniacy znów zmobilizowali siły, by ponownie spotkać się na placu Wolności w obronie niezawisłości sądów. Protestowali już w niedzielę, we wtorek i w środę – każdego dnia na placu Wolności spotykały się tysiące osób. Kolejna manifestacja odbyła się dziś o godzinie 21. Zapraszamy wszystkich poznaniaków do pokojowego protestu przeciwko niebezpiecznym zmianom w sądownictwie. Nie możemy się zgodzić na ręczne sterowanie wymiarem sprawiedliwości przez ministra sprawiedliwości (tego, czy kolejnego). Musimy stawić opór bo inaczej sądy będą orzekały na korzyść władzy, a nie obywatela. Musimy bronić prawa do sprawiedliwego sądu dla każdego. Oczekujemy wycofania się Prawa i Sprawiedliwości ze zmian KRS i SN. Chcemy weta! - informowali organizatorzy i tradycyjnie zachęcali uczestników, by wziąć ze sobą świece, latarki, telefony czy inne.

Akcja „Łańcuch Światła” to odzew na poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który w ubiegłą środę przed północą pojawił się na sejmowych stronach. Ustawa zakłada między innymi, wymianę całego składu Sądu Najwyższego. Nowych członków tego gremium ma wskazać minister sprawiedliwości. Dziś nową ustawę o Sądzie Najwyższym uchwalił Sejm. Głosowało za nią 235 posłów, 192 było przeciw a od głosu wstrzymało się 23 posłów. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Reklama