Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 6

Jest akt oskarżenia w sprawie Kajetana P. Mężczyzna uznany za poczytalnego

KaT
poniedziałek, 17.07.2017 r.
godz. 11.25
KaT | poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 11.25
Jest akt oskarżenia w sprawie Kajetana P. Mężczyzna uznany za poczytalnego

Kajetan P., który miał w lutym ubiegłego roku brutalnie zabić kobietę w Warszawie, stanie przed sądem. Biegli uznali, że jest poczytalny. Akt oskarżenia obejmuje nie tylko morderstwo, ale też napaść na policjanta i psycholog.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek Prokuratura Krajowa poinformowała, że skierowano do sądu akt oskarżenia w sprawie poznaniaka - Kajetana P. 27-latek jest oskarżony o zabójstwo (miał zabić lektorkę języka włoskiego, poćwiartować jej zwłoki i je podpalić), a także o czynną napaść na policjanta (zaatakował go w trakcie transportu z Malty, gdzie został zatrzymany) i psycholog, która rozmawiała z nim w trakcie pobytu mężczyzny w areszcie.

- Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski - informuje Prokuratura Krajowa.

Prokuratura wyjaśnia, że P. przyznał się, do zabójstwa kobiety i złożył wyjaśnienia. W przypadku kolejnych zarzutów - nie zajął stanowiska.