Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 6

Nowy odcinek S5 Poznań - Wrocław wiosną przyszłego roku. Obwodnica Jarocina w przyszłym miesiącu!

KaT
poniedziałek, 17.07.2017 r.
godz. 09.46
KaT | poniedziałek, 17.07.2017 r., godz. 09.46
Nowy odcinek S5 Poznań - Wrocław wiosną przyszłego roku. Obwodnica Jarocina w przyszłym miesiącu!
Budowa obwodnicy Jarocina - fot. GDDKiA

Trwają prace na budowie wielkopolskich odcinków tras szybkiego ruchu S5 i S11. Obwodnicą Jarocina mamy pojechać już w przyszłym miesiącu. Dłużej trzeba będzie poczekać na fragment trasy Poznań - Wrocław między Poznaniem i Wronczynem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dobra informacja jest taka, że jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego przejezdna będzie obwodnica Jarocina na trasie S11. Drogę o długości około 7,5 km wybudował Budimex. Znajduje się tu 13 obiektów inżynierskich, 2 węzły drogowe, drogi dojazdowe i poprzeczne, a także urządzenia oświetlenia drogowego czy ogrodzenie. Choć kierowcy wjadą na drogę jeszcze w wakacje, kontynuowane tu będą ostatnie prace wykończeniowe.

W listopadzie kierowcy mieli zacząć korzystać z nowego odcinka drogi S5 między Poznaniem i Wronczynem (na trasie do Wrocławia). Od kilku miesięcy jednak piszemy o tym, że tempo prac nie jest zadowalające, a tym samym inwestycji na pewno nie uda się ukończyć w terminie. Wiosną wykonawca, włoskie konsorcjum Toto Construzioni Generali i Vianini Lavori, wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia robót. Z naszych informacji wynika, że GDDKiA część roszczeń przyjęła. Dziś najbardziej prawdopodobnym terminem oddania trasy do użytku jest wiosna 2018 roku.

16-kilometrowy odcinek trasy S5 między Poznaniem i Wronczynem to przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania, dzięki któremu odciążone zostaną m.in. Komorniki. Umowę na budowę odcinka podpisano w lipcu 2015 roku i opiewa na blisko 530 milionów złotych.