Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 996 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 998 hPa
KaT
poniedziałek, 17.07.2017 r.
godz. 07.10

Zderzenia aut, przewrócony TIR: wypadkowy poranek pod Poznaniem

Zderzenia aut, przewrócony TIR czy pożar samochodu to tylko część interwencji odnotowanych przez poznańskich strażaków między 4.00 i 6.00 rano w poniedziałek.

Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze między Sadami i Tarnowem Podgórnym chwilę po godzinie 4.00. - Auto osobowe zderzyło się tam z samochodem ciężarowym. Ucierpiała jedna osoba. Występowały spore utrudnienia w ruchu, ale akcja służb już się zakończyła - mówi dyżurny poznańskich strażaków.

Około 5.00 strażaków interweniujących na miejscu wypadku przekierowano do Tarnowa Podgórnego, gdzie paliło się osobowe BMW. Nikomu nic się nie stało. Kilkanaście minut później straż pożarna musiała jechać na obwodnicę Kórnika. - Do rowu przewrócił się TIR. Nikt nie ucierpiał, ale z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne, dlatego musieliśmy zabezpieczyć teren - dodaje.

W trakcie interwencji pod Kórnikiem, pojawiło się zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu. Tym razem pod Murowaną Gośliną. - Na drodze do Przebędowa zderzyły się dwa samochody osobowe. Ucierpiały dwie osoby. Jeszcze tutaj interweniujemy, więc mogą być utrudnienia - zaznacza. A to wciąż nie koniec. Przed 6.00 w Kobylnicy, na „starej piątce” także zderzyły się dwa samochody i ucierpiały dwie osoby.

Noga z gazu! W poniedziałek w regionie będzie padać deszcz, przez co na drogach może być ślisko.