Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
21 18
Reklama

„Łańcuch Światła” na pl. Wolności. Tłumy w obronie niezawisłości sądów

j
niedziela, 16.07.2017 r.
godz. 22.32
j | niedziela, 16.07.2017 r., godz. 22.32
„Łańcuch Światła” na pl. Wolności. Tłumy w obronie niezawisłości sądów
fot. Natalia Lehmann

W niedzielę o godzinie 21:00 na placu Wolności w Poznaniu rozpoczęła się akacja „Łańcuch Światła” w obronie niezawisłości sądów. Organizatorzy zachęcali, by wziąć ze sobą świece, latarki, telefony czy inne przenośne lampy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
21°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Akcja „Łańcuch Światła” odzew na poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który w środę przed północą pojawił się na sejmowych stronach. Ustawa zakłada między innymi, wymianę całego składu Sądu Najwyższego. Nowych członków tego gremium ma wskazać minister sprawiedliwości.

Mieszkańcy dawnej Polski rozpalali świece, aby odpędzić złe moce i groźne zjawiska atmosferyczne takie jak burze. Dziś, gdy nad polskim państwem zbierają się czarne burzowe chmury, a politycy z obozu rządzącego przywołują upiory, które w Europie odeszły wraz z upadkiem totalitarnych ustrojów, nie możemy milczeć – informowali organizatorzy protestu. Wolne wybory, niezależne i niezawisłe sądownictwo, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny - to długa lista zmian, które wprowadza obecny rząd ignorując Konstytucję, trójpodział władzy i demokrację. Przyjdź! Weź ze sobą świecę! Wesprzyj sędziów! Razem stwórzmy wielki łańcuch światła! Zapraszamy wszystkich! - dodali.

Reklama