Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 9

Prezydent Poznania jest gotów przyjąć uchodźców z Syrii. PiS protestuje

j
poniedziałek, 26.06.2017 r.
godz. 21.45
j | poniedziałek, 26.06.2017 r., godz. 21.45
Prezydent Poznania jest gotów przyjąć uchodźców z Syrii. PiS protestuje

Po apelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny Jacek Jaśkowiak deklaruje, że chciałby przyjąć w Poznaniu matkę z dziećmi - uciekających przed krwawą wojną w Syrii. Poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk protestuje.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1017 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po zerwaniu przez rząd PiS, obietnicy pomocy Unii Europejskiej w kryzysie migracyjnym zdaniem Platformy Obywatelskiej kobiety i dzieci uciekające przed wojną mogłyby znaleźć schronienie w Polsce choćby w symbolicznej liczbie. Taką chęć pomocy zadeklarował też prezydent Poznania. Prezydent Jacek Jaśkowiak w rozmowie telefonicznej z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną wyraził wolę przyjęcia do Poznania jednej bądź dwóch matek z dziećmi z terenów objętych wojną, czyli osoby potrzebujące pomocy i schronienia – mówi Hanna Surma, rzecznik prezydenta i Urzędu Miasta Poznania.

Poseł PiS, Szymon Szynkowski vel Sęk zarzuca prezydentowi Poznania że przy zapraszaniu uchodźców kieruje się interesami partyjnymi. Kto stoi za propozycją zapraszania imigrantów do Poznania – czy prezydent Miasta Poznania, czy Grzegorz Schetyna? - pyta Szymon Szynkowski vel Sęk. Czy prezydent Poznania kieruje się interesem mieszkańców i mówi głosem mieszkańców, czy poleceniom partyjnym przewodniczącego swojej partii – dodaje. Przypomnijmy.

Dotychczas poznaniacy pomagali Syrii finansowo. Miesiąc temu zakończyła się wspólna akcja miasta i Caritas "Poznań dla Syrii", podczas której udało się zebrać prawie 33,5 tys. złotych.

ZOBACZ VIDEO
arrow