Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Największe widowisko w Polsce – ostatnie bilety

REKLAMA
czwartek, 7.07.2016 r.
godz. 13.00
REKLAMA | czwartek, 7.07.2016 r., godz. 13.00
Największe widowisko w Polsce – ostatnie bilety

Już dziś kolejne widowisko „Orzeł i Krzyż”. Na pozostałe 8 lipcowych pokazów powoli kończą się bilety. Efekty specjalne, mapping, kurtyna wodna, a do tego setki aktorów i tysiące rekwizytów – właśnie te atrakcje sprawiają, że poznaniacy i turyści tak bardzo upodobali sobie spędzanie lipcowych weekendów w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Chcesz przeżyć niesamowite emocje i wyruszyć w podróż po polskiej historii? Kup bilety już dzisiaj na www.parkdzieje.pl.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Co sprowadza widzów do Murowanej Gośliny? Przede wszystkim rozmowach widowiska. Grane przez kilkuset aktorów na trzech planach widowisko jest największym tego typu w Polsce. Tysiące rekwizytów, wybuchy pirotechniczne, światła i kurtyna wodna to elementy, które zachwycą nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców. Oprócz przeżyć artystycznych widzowie dostają także solidną lekcję polskiej historii.

Na niemal dwugodzinną podróż po historii Polski składa się 28 scen, które podzielono na pięć aktów. Pierwszy to początek polskiej tradycji chrześcijańskiej i fundament państwa polskiego – chrzest, Zjazd Gnieźnieński oraz śmierć św. Wojciecha i św. Stanisława. Następnie Stańczyk, narrator opowieści, zabiera widzów do czasów rozkwitu Rzeczypospolitej i jej unii z Litwą. Jesteśmy wówczas świadkami wolnej elekcji, szarży husarskiej i hołdu carów złożonego polskiemu królowi. Potem następuje schyłek Pierwszej Rzeczypospolitej, jej upadek i narodowe powstania. Po krótkim, ale radosnym epizodzie niepodległości i roztańczonym dwudziestoleciu międzywojennym przychodzą czasy II Wojny Światowej z jej obozami koncentracyjnymi i zbrodnią katyńską. A na koniec – finał – pontyfikat Jana Pawła II i pochód „Solidarności”.

Widowisko „Orzeł i Krzyż” będzie wystawiane w lipcowe weekendy w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Do Parku warto przyjechać wcześniej przed widowiskiem albo w tygodniu. Na odwiedzających czekają pokazy bractwa rycerskiego „Jastrzębiec” oraz występy sokolnika. Najmłodsi mogą odwiedzić mini-zoo oraz plac zabaw z niecodziennymi atrakcjami.

Oprócz największego w Polsce widowiska historycznego, które potrafi oczarować i wciąga oglądających w pasjonującą historyczną przygodę, jedną z głównych atrakcji Parku jest staropolska wieczornica, czyli uczta, podczas której goście oglądają pokazy, biorą udział w konkursach oraz scenkach zaczerpniętych ze szlacheckich zwyczajów.

Park Dzieje otwarty jest do 24 lipca. W dni robocze odwiedzać go można od godziny 14:00, a w weekendy od 12:00. Szczegółowy plan widowisk oraz bilety dostępne są na stronie www.parkdzieje.pl

Przy Parku powstał duży parking samochodowy. Na widowisko do Parku Dzieje można przyjechać także pociągiem ze stacji Poznań Główny o 20:11. Pociąg powrotny w kierunku Poznania odjedzie ze stacji Zielone Wzgórza o 00:10. Bilet w dwie strony kosztuje 5 zł.

Reklama