Pogoda Poznań Pogoda jutro 
1811
Próba Misterium
| aktualizacja: Poniedziałek, 3 kwietnia 2006 roku, godzina 11:24

Po dwóch latach przerwy wraca na Cytadelę Misterium Męki Pańskiej. Odbędzie się już za tydzień. Spektakl będzie zatytułowany "Ojcu... z Miłością".

Wiele elementów scenografii do Misterium Męki Pańskiej jest już na Cytadeli, a scenografia będzie wyglądać tak, jak przed trzema laty, kiedy Misterium odbyło się po raz ostatni. Scenografia ta sama, ale i też nie zmienili się aktorzy, zwłaszcza ci, którzy grają główne role. W tegorocznym Misterium wystąpi około 250 osób.

W sobotę odbyła się pierwsza próba Misterium, które będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę o godz. 20. Śledzić będziemy historię męki i śmierci Chrystusa - od zdrady Judasza, poprzez ostatnią wieczerzę, modlitwę w Ogrodzie Oliwnym, drogę krzyżową, śmierć i zmartwychwstanie.
Tegoroczne misterium nosi tytuł "Ojcu... z Miłoscią" i będzie nawiązywało do nauczania Jana Pawła II. Zmarłemu Papieżowi poświęcony będzie finał widowiska. Co zobaczymy - tego reżyser Artur Piotrowski nie chce wyjawić. Zdradza tylko, że będzie to powrót do korzeni misterium.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Nowe przystanki wiedeńskie? Z tego na Gwarnej nie umieją korzystać
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o głosowaniu na lokalizacje, w których miałyby się pojawić kolejne przystanki wiedeńskie w naszym mieście. Miasto chce przeznaczyć na ten cel około 600 tysięcy złotych. Niestety z już istniejącego przystanku na ul. Gwarnej wi
Czytaj więcej | Piątek, 2014.09.26 07:24
Stare ZOO: matki oburzone osłami kopulującymi na wybiegu
Do radnej Lidii Dudziak z prośbą o interwencję zwróciły się matki, które przychodzą z dziećmi do Starego ZOO na Jeżycach. Są oburzone tym, że na wybiegu osłów dzieci zobaczyć mogą jak... kopulują zwierzęta. Ostatecznie osły rozdzielono.
Czytaj więcej | Wtorek, 2014.09.23 12:15
 
WASZE KOMENTARZE[1]
~laura: ciekawość
dodano: Wtorek, 2007.10.09 06:09, IP:83.31.44.XXX
0
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.