Reklama
Reklama

Biblioteka Raczyńskich w piątek rozbłyśnie na złoto

fot. Przemysław Łukaszyk

Wszystko w ramach kampanii "Złoty wrzesień", której celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów dziecięcych.

W akcję włączyły się samorządy, organizacje społeczne i podmioty prywatne z całego świata. Na poziomie europejskim akcję koordynuje wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Koordynator PE ds. Praw Dziecka - Ewa Kopacz.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Symbolem kampanii jest złota wstążka. Partnerzy kampanii, w geście solidarności, rozświetlają na złoto charakterystyczne dla danego regionu budynki. W Warszawie rozbłyśnie w ten sposób Pałac Kultury. W Poznaniu będzie to Biblioteka Raczyńskich. Na złoto podświetlone zostaną wewnętrzne pomieszczenia. Efekt będzie widoczny od strony Al. Marcinkowskiego. Budynki rozbłysną punktualnie o godz. 20 - informują miejscy urzędnicy.

Celem kampanii "Złoty wrzesień" jest podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego oraz okazanie solidarności i wsparcia dla dzieci walczących z rakiem, ich rodzin oraz osób, które pokonały chorobę. Miasto Poznań włączyło się w tę inicjatywę. Na złoto rozbłyśnie budynek biblioteki - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. W światowy Dzień Wcześniaka miejskie budynki są podświetlane na fioletowo, a w Dzień Świadomości Autyzmu na niebiesko - dodaje.

Kampania "Złoty Wrzesień" jest elementem budowania europejskiej strategii walki z rakiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.09 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro