Reklama
Reklama

Zakończyła się budowa skrzyżowania, na którym zginął 8-latek. Ma być bezpieczniej

fot. ZDM

Chodzi o skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

Na przebudowanym skrzyżowaniu zgonie z zapowiedziami wprowadzonych zostało kilka zmian. Najważniejszą z nich jest wysepka dla pieszych powstała w miejscu dawnego pasa ruchu położonego przy torowisku (od strony Górczyna). Piesi, którzy nie zdążą przejść przez całą jezdnię ul. Hetmańskiej na jednym cyklu świateł, mogą bezpieczniej oczekiwać na zielone - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

By poprawić wzajemną widoczność zmieniona została geometria wlotów ul. Hetmańskiej. Skręcające samochody nadjeżdżają teraz pod takim kątem, że pojazdy i piesi są lepiej widoczni. Dodatkowo promień łuku wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu - dodaje.

To nie wszystkie zmiany. Po północnej części skrzyżowania ułożony został nowy chodnik, natomiast całość została przygotowana do wyznaczenia przejazdów rowerowych. Na znacznej części jezdni, w rejonie przebudowy, ułożona została nowa nawierzchnia.

Wydłużono także wyspy rozdzielające pasy jezdni na ul. Dmowskiego. Wpłynie to na bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania. Poprawę estetyki zapewniło obsianie trawą terenów nieutwardzonych - dodaje rzeczniczka.

Warto zaznaczyć, że przebudowa jest jednym z elementów wdrażanego w mieście Pakietu dla mobilności, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i dystansu społecznego (co ważne obecnie w czasach pandemii) - kończy Agata Kaniewska.

Przypominamy, że zmiany zostały zapowiedziane po śmiertelnym potrąceniu przez tramwaj, do którego doszło tu na początku czerwca ubiegłego roku. Zginął 8-latek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.09 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro