Reklama
Reklama

Alarmy bombowe w kilku poznańskich przedszkolach: "dzieci stoją w koszulkach na deszczu"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przedszkole nr 113

Do dyrekcji miał trafić taki sam mail z informacją o podłożonym ładunku, jaki w czwartek wysłano do kilku szkół w Poznaniu i okolicy.

- Chyba znowu pojawiły się fałszywe zgłoszenia o ładunku wybuchowym w przedszkolach/szkołach. Chwilę przed 13.00 ewakuowano z tego powodu przedszkole 113 w Poznaniu, gdzie dotarł mail z informacją o podłożonym ładunku. Dzieci stoją w paputkach przed przedszkolem i czekają na odbiór przez opiekunów. Do tego lekko pada - napisał do nas czytelnik. - Czy wiecie co się działo dzisiaj około godziny 12.00 w Przedszkolu 36 na Ławicy? Dzieci w krótkich rękawkach na dworze w deszczu stały - dodaje kolejny.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Marta Mróz z poznańskiej policji przyznaje, że do kilku placówek przedszkolnych dotarły maile z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. - Z naszych ustaleń wynika, że maile były dokładnie takiej samej treści jak te, które w czwartek dotarły do dyrekcji kilku szkół. W każdym przypadku pojawiamy się na miejscu i sprawdzamy budynek - mówi.

Policja nie podejmuje decyzji o ewakuacji obiektu. To jego zarządca może to zrobić i w przypadku dwóch wymienionych wyżej przedszkoli prawdopodobnie tak się stało.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.09 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro