Reklama
Reklama

Koniec ze szlabanami na autostradach? Za rok mamy przejechać płynnie trasami również w Wielkopolsce

fot. Kolanin / Wikipedia

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa poinformowały w piątek, że trwają prace nad nowym system poboru opłat za przejazdy autostradami - eTOLL.

Minister Finansów Tadeusz Kościński na spotkaniu z mediami poinformował, że trwają przygotowania rozwiązań, "które pozwolą na odejście od manualnego poboru opłat za przejazd autostradą i likwidację tzw. bramek". System ma umożliwić kierowcom podróżowanie państwowymi autostradami bez konieczności zatrzymywania się, by uiścić opłatę.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Najwcześniej w czwartym kwartale przyszłego roku, a więc mniej więcej za rok, system ma zacząć działać na odcinkach A2 Konin - Stryków (więc również w Wielkopolsce), a także A4 Wrocław - Sośnica. Jak zapłacimy za przejazd? Nabywając bilet autostradowy, ale nie w budce na trasie. Zakup biletu będzie możliwy w aplikacji mobilnej, a także w punktach dystrybucji - m.in. na stacjach paliw. Bilet będziemy wykupywać na konkretny odcinek i będzie ważny 48 godzin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.09 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro