Reklama
Reklama

Hulajnogi mają trafić na ścieżki rowerowe. Ograniczenie prędkości nawet do 8 km/h

fot. By Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92959080

Rządzący chcą uregulować kwestię hulajnóg elektrycznych.

Jak informuje Polsat News, wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik, przedstawił propozycję przygotowaną przez jego resort. Jak sam poinformował, urzędnicy bazowali na projekcie Ministerstwa Infrastruktury, do którego "dali wkład".

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zgodnie z propozycją hulajnogą elektryczną trzeba będzie jechać po drodze rowerowej. Jeśli takiej nie będzie, konieczne okaże się zjechanie na drogę. Dopiero jeśli również taka możliwość nie będzie możliwa użytkownik "e-hulajnogi" będzie mógł poruszać się chodnikiem.

Ponadto na chodniku będzie można poruszać się maksymalnie z prędkością 8 km/h, na drogach dopuszczalne będzie 20 km/h, a na ścieżkach rowerowych 25 km/h.

- Jeśli ktoś poza swoją posesją będzie jechał takim pojazdem z prędkością np. 50 km/h lub więcej, zostanie to uznane za wykroczenie zagrożone grzywną do 5 tys. złotych - powiedział Michał Wójcik. Ponadto jazda hulajnogą będzie możliwa dopiero od 12. roku życia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
42.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro