Reklama
Reklama

Dymisja ministra Szumowskiego? Polacy są w tej sprawie podzieleni

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81282015

Czy minister zdrowia powinien zostać zdymisjonowany?

Takie pytanie zadano uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl. 40,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak". 32,8 proc. pytanych jest przeciwko takiemu rozwiązaniu, a 27,1 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dymisji Łukasza Szumowskiego domaga się opozycja, która zarzuca mu m.in. że jako wiceminister nauki nadzorujący Narodowe Centrum Badań i Rozwoju mógł mieć wpływ na przyznawanie dotacji dla spółki jego brata. Z kolei polityk twierdzi, że nie nadzorował wówczas NCBiR.

Głośno jest również o oświadczeniu majątkowym Szumowskiego, który wykazał zaledwie nieco ponad 1000 zł oszczędności - według opozycji przed wejściem do polityki większość majątku została przepisana na żonę. Według serwisu rp.pl państwo Szumowscy mają rozdzielność majątkową od 2008 roku.

Wątpliwości budzi ponadto sprawa zakupu maseczek za 5 mln zł - ostatecznie okazało się, że nie spełniają one norm, a w transakcji miał pośredniczyć instruktor narciarstwa, według "Gazety Wyborczej" znajomy ministra Szumowskiego i jego brata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silne podmuchy wiatru: złamany konar drzewa zablokował wjazd do ZOO
21℃
14℃
Poziom opadów:
8.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro