Reklama
Reklama

Nowe utrudnienia na Dolnej Wildzie: kolejny fragment stanie się jednokierunkowy

fot. PIM

Utrudnienia są związane z budową drogi rowerowej.

3 czerwca, a więc w najbliższą środę, drogowcy rozpoczną kolejny etap prac na Dolnej Wildzie. Tym razem przeniosą się na odcinek pomiędzy ulicą Spychalskiego i Górną Wildą. Od środy ten odcinek ulicy będzie jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli wjechać na ul. Dolna Wilda od strony centrum jadąc w kierunku Dębca. - Pojazdy zmierzające z Dębca w stronę centrum poprowadzone zostaną objazdem przez ul. Żelazka i Drogą Dębińską. Dojazd do ul. Olimpijskiej i okolic ul. Półwiejskiej zapewni objazd przez ulice Świętego Jerzego, Wierzbięcice, rynek Wildecki, Górna Wilda - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Obecnie prace są prowadzone na odcinku ulicy pomiędzy Św. Jerzego a Spychalskiego. I tutaj obowiązuje ruch w jednym kierunku - jedynie w stronę Dębca. - Wykonawca od początku kwietnia przeprowadził roboty rozbiórkowe, po czym przystąpił do trwającej jeszcze budowy zaprojektowanych zatok postojowych, chodnika i drogi rowerowej. Na tym odcinku ul. Dolna Wilda prowadzone są również prace związane z instalacjami podziemnymi - dodają.

Nowa droga rowerowa będzie mieć ponad kilometr długości i połączy okolice parku Jana Pawła II z rejonem Półwiejska / Krakowska / Królowej Jadwigi.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silne podmuchy wiatru: złamany konar drzewa zablokował wjazd do ZOO
21℃
14℃
Poziom opadów:
8.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro