Reklama
Reklama

Niemal, co trzecia osoba z koronawirusem. Fabryka szuka pracowników

fot. Belova59/Pixabay.com

Na 966 przebadanych pracowników w jednej z firm meblarskich w Wielkopolsce 297 ma koronawirusa.

Działania inspekcji sanitarnej w powiecie kępińskim koncentrują się od ubiegłego tygodnia na likwidacji ogniska pandemicznego w jednej z firm meblarskich. Jak dowiedział się portal TVN24.pl choruje niemal, co trzecia osoba - na 966 przebadanych pracowników 297 ma koronawirusa, dlatego fabryka chce zatrudnić nawet 100 osób.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Firma zamieściła już kilkanaście ogłoszeń o pracę. Deklaruje, że przyjmie tapicerów, szwaczki, stolarzy, ale też pracowników biurowych. Rekrutacja przyspieszyła. Będziemy teraz rekrutować około stu osób. Za miesiąc będziemy uruchamiać nową część zakładu, która jest na ukończeniu, już w tej chwili montowane są stanowiska pracy. W tej chwili te osoby będziemy zatrudniać na wolne miejsca, potem przejdą na nowe stanowiska - mówi w rozmowie z TVN24.pl Kazimierz Czesny, dyrektor fabryki mebli tapicerowanych Wersal w Jankowach.

Większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej. Hale produkcyjne firmy poddano dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić tylko pracownicy z ujemnym wynikiem badań. Inspekcja sanitarna apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu, noszenie maseczek - informował w Ubiegłym tygodniu Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejna dziś burza nad Poznaniem
21℃
14℃
Poziom opadów:
8.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro