Reklama
Reklama

Bolt wprowadza elektryczne hulajnogi w Poznaniu

fot. Materiały prasowe

Platforma Bolt oferująca dotąd przejazdy taksówkami wprowadzi w Poznaniu możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Jak deklarują przedstawiciele firmy wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Mieszkańcy Poznania, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do "wypożyczalni" jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą ją pobrać - informuje Joanna Manarczyk z biura prasowego Bolta.

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie bezkosztowe, mieszkańcy Poznania będą płacić 1 zł za każdą minutę przez pierwsze 5 minut jazdy, później koszt obniży się o 50% do 0,50 zł za minutę. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności - dodaje.

Nowe hulajnogi Bolt są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h i posiada przednie i tylne podświetlenie
Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności. Nowy model Bolt został stworzony specjalnie, by udostępniać go do wypożyczania przez aplikację, dlatego jest bardziej odporny na warunki pogodowe, różnorodną nawierzchnię czy intensywne użytkowanie - mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Do tej pory hulajnogi Bolt pojawiły się między innymi w Warszawie i Krakowie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

A po deszczu przychodzi... tęcza!
21℃
14℃
Poziom opadów:
8.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro